19.10.2018 Warsztaty w barwach jesieni

 

 

Tworzenie jesiennych wianków, zabawek z siana i dyniowych ozdób, a także wyplatanie koszy z wikliny to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających nasze centrum. Jesienne atrakcje odbędą się w weekend 27 i 28 października. Wstęp bezpłatny.

Jesienne zbiory zakończone, czas świętować w otoczeniu najpiękniejszych darów mijającej pory roku. Zbliżające się wydarzenie będzie skupione na naturalnych materiałach, z których można wyczarować cuda, a oferowane atrakcje tematyczne wprowadzą uczestników w ciepły, jesienny nastrój.

Uczestnicy październikowych warsztatów dowiedzą się, że z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Dzieci wykorzystując kwiaty, gałązki krzewów ozdobnych, liście i pędy roślinne stworzą oryginalne wianki, które przyozdobią drzwi lub ściany domów. Uczestnicy zajęć spróbują również swoich sił w wyplataniu wikliny i stworzą koszyki, rożki, tacki i inne motywy plecionkowe. Nie zabraknie również siana – mali artyści motając ten materiał, stworzą postacie zwierzątek, a całość uzupełnią ziarnami kukurydzy i fasoli oraz kolorowymi tasiemkami.

Wśród atrakcji pojawią się zajęcia poświęcone królowej jesieni, czyli… dyni! Dzieci oraz ich opiekunowie będą próbować swoich sił w rzeźbieniu w warzywach i tworzeniu z nich dekoracji. W kąciku artystycznym powstaną również styropianowe dynie, które będą ozdabiane kolorowymi elementami. Nie zabraknie tematyki halloweenowej – mali czarodzieje przygotują gadżety, które przydadzą się podczas wesołej maskarady, czyli różdżki, kapelusz czarnoksiężnika i inne magiczne ozdoby.

Jesienne atrakcje odbędą się 27 i 28 października. Zajęcia dla dzieci będą prowadzone od godz. 11:00 do 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Komorniki ul. Głogowska 432
Poznań

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty