27.11.2018 Podaruj prezent potrzebującym dzieciom z Mołdawii

 

 

Materiały szkolne i zabawki są w wielu krajach kosztownymi artykułami, na jakie wiele rodzin nie może sobie pozwolić. Dla najbardziej potrzebujących dzieci z Mołdawii nasze centrum organizuje 1 i 2 grudnia zbiórkę charytatywną. Na najmłodszych czekają warsztaty kreatywne przybliżające kulturę i zwyczaje państwa południowo-wschodniej Europy.

Powstałe po rozpadzie ZSRR państwo przez swoją burzliwą historię, w tym wojnę domową z 1992 roku i bardzo słabo rozwiniętą gospodarkę jest uznawane za najbiedniejsze państwo w Europie.  Najniższe PKB per capita w Europie rzutuje na ciężką sytuację ekonomiczną wielu rodzin zamieszkujących Mołdawię. Z myślą o maluchach z ubogich rodzin z Mołdawii zostanie zorganizowana zbiórka artykułów szkolnych, takich jak zeszyty, kredki, flamastry, bloki, farby, plastelina, piórniki, długopisy i inne, które ułatwią i uprzyjemnią codzienne życie. Każda najdrobniejsza rzecz może pomóc i wywołać moc uśmiechów.

Każdy mały darczyńca w zamian za przyniesioną rzecz otrzyma drobny upominek. Po zakończeniu akcji wszystkie podarunki zostaną wysłane bezpośrednio do potrzebujących dzieci z Mołdawii.

Mali goście naszego centrum będą mogli również odwiedzić strefę kreatywnych zabaw. Warsztaty mają za zadanie przybliżyć dzieciom bogatą kulturę i zwyczaje mieszkańców Mołdawii oraz tej części Europy. W programie przewidziano m.in: naukę języka rumuńskiego, tworzenie popularnej w regionie Karpat koralikowej biżuterii oraz tradycyjnych, wyplatanych z jedwabnych nici Marciszorów. Dzieci ozdobią również ceramiczne naczynia mołdawskimi i rumuńskimi motywami oraz zapoznają się z instrumentami pasterskimi, takimi jak kavale mołdawskie, fujarki czy dzwonki. Uczestnicy akcji obejrzą również wystawę fotografii ukazującą życie, architekturę i kulturę Mołdawii.

Charytatywna zbiórka dla dzieci z Mołdawii odbędzie się 1 i 2 grudnia. Strefy zbiórki prezentów i kreatywnych zabaw będą dostępne od godziny 11.00 do 18.00. Partnerem akcji jest Fundacja Redemptoris Missio.

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do akcji!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Komorniki ul. Głogowska 432
Poznań

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty