19.01.2019 Ekowarsztaty z babcią i dziadkiem

 

Świętuj Dzień Babci i Dziadka w duchu eko! 26 i 27 stycznia zapraszamy na warsztaty ekologiczne dla dzieci, w trakcie których maluchy poszerzą swoją wiedzę na temat smogu i ochrony środowiska. W programie pokazy i eksperymenty, pomiar czystości powietrza i zabawy z aplikacjami. Wstęp wolny!

Czyste powietrze ma znaczenie! Organizatorzy rodzinnych ekowarsztatów opowiedzą, jakie zanieczyszczenia pojawiają się w atmosferze i wytłumaczą czym jest smog i jak wpływa na nasze zdrowie. Podpowiedzą też, jak ograniczać to zjawisko.

Uczestnicy ekowarsztatów poszerzą swoją wiedzę, a przy tym na pewno nie będą się nudzić! W „laboratorium smogowym” odbędą się barwne pokazy i eksperymenty, a także pomiary jakości powietrza. Dzieci zapoznają się z działaniem kalkulatora smogowego i aplikacji na telefony komórkowe, które wskażą m.in. ile szkodliwych substancji znajduje się w powietrzu i jaka ilość trafia do naszych płuc. Zjawiska i procesy chemiczne zachodzące w atmosferze będą wyjaśnione w ciekawy, zrozumiały dla uczestników sposób, który przemówi do ich wyobraźni i zachęci do zmiany nawyków.

Ekowarsztaty odbędą się 26 i 27 stycznia od godz. 11.00 do 18.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Komorniki ul. Głogowska 432
Poznań

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty