07.05.2019 Odkryj tajemnice ziół w ogrodzie edukacyjnym

 

 

Czas zgłębić tajemnice zielarstwa! 10 i 11 maja zapraszamy na warsztaty ogrodnicze dla dzieci, w trakcie których maluchy poszerzą swoją wiedzę na temat ziół oraz prowadzenia własnego ogródka. W programie zajęcia w ogrodzie edukacyjnym z grządkami. Wstęp bezpłatny!

10 i 11 maja zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu wiosennych warsztatów ogrodniczych dla dzieci. Przed obiektami zostały zbudowane ogrody składające się z roślin ozdobnych oraz warzywniaka z grządkami. W ogrodach odbędą się praktyczne warsztaty dla uczniów szkół, przedszkoli i maluchów w różnym wieku. Podczas zajęć i aktywności na świeżym powietrzu dzieci będą poszerzać wiedzę na temat roślin oraz uprawy ziół.

Uczestnicy zajęć będą sadzić zioła w doniczkach, a także zgłębią ich tajemnice, w tym zastosowanie w codziennym życiu i specyficzne wymagania. Na planszach edukacyjnych zostaną przedstawione różnorodne gatunki roślin stosowanych w kuchni. Dzieci odkryją również tajemnice zapachów ukrytych w przyrodzie oraz poznają tajniki powstawania perfum, a miłośnicy herbat stworzą własne ziołowe mieszanki, które zabiorą do domów. Zainteresowani zarówno przyrodą, jak i zajęciami plastycznymi przygotują kreatywne zielniki, które będą sukcesywnie uzupełniane podczas wiosennych i letnich wypraw. 

Zajęcia w ogrodzie edukacyjnym odbędą się 10 i 11 maja. Zajęcia będą prowadzone w piątek od godz. 10.00 do 16.00 oraz w sobotę od 11.00 do 18.00. Trzecie, ostatnie zajęcia odbędą się 7 i 8 czerwca. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Komorniki ul. Głogowska 432
Poznań

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty