you're offline
Wróć

Każdy może zostać detektywem! - zabawy dla dzieci

Od 26/10 do 27/10
komorniki-przygody_lessiego_i_mai-22102019-390.jpg
Poszukiwanie skarbów, badanie odcisków palców, testy sztucznego DNA i krwi oraz wiele innych detektywistycznych zabaw czeka maluchy odwiedzające 26 i 27 października nasze Centrum. Wszystko to w towarzystwie bohaterów popularnej serii książek o przygodach Lassego i Mai. Wstęp wolny! 

Błyskotliwe i zaskakujące książki o przygodach rezolutnej pary przyjaciół rozwiązujących kryminalne zagadki od dawna podbijają serca dzieci na całym świecie. Lasse i Maja, którzy prowadzą biuro detektywistyczne zaproszą dzieci do wspólnej zabawy. Wśród atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie! 

O pełnych godzinach dzieci wysłuchają opowiadań o przygodach nietuzinkowych postaci – Lassego i Mai, którym niestraszne są nawet najbardziej zawikłane łamigłówki! Do przygód pary będą nawiązywać zajęcia dla dzieci, w tym warsztaty detektywistyczne i archeologiczne oraz gra miejska. Uczestnicy zajęć zapoznają się z metodami detektywistycznymi, takimi jak badanie odcisków palców, analiza dowodów czy testy sztucznego DNA i krwi. W pracy śledczego przyda się również wiedza z zakresu archeologii, dlatego mali detektywi wezmą udział w wykopaliskach, podczas których zmierzą i narysują odnaleziony skarb oraz przeprowadzą niezbędną analizę. Nie zabraknie zajęć laboratoryjnych, podczas których dzieci przeprowadzą badania dowodów pod mikroskopem. 

W przestrzeni Centrum odbędzie się gra miejska, podczas której goście wcielą się w poszukiwaczy zagubionych elementów skarbu i będą mieli za zadanie rozszyfrować ciekawe zagadki sprawdzające znajomość książek oraz orientację w Centrum Handlowym. Drużyny będą musiały przejść określoną trasę złożoną z trzech punktów, a po drodze z pewnością zmierzą się z szyframi, łamigłówkami, a nawet labiryntem. Moc wrażeń gwarantowana! 

Zabawy detektywistyczne odbędą się 26 i 27 października. Zajęcia będą prowadzone od godz. 11.00 do 18.00. Wstęp wolny. 

Serdecznie zapraszamy! 
 
Share