you're offline
Wróć

Leśne spotkania dla miłośników przyrody

26/02
komorniki-lesne_spotkania-18022022-390.jpg
Dlaczego las jest tak ważny dla środowiska, jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać, jak się w nim należy zachowywać? Tego dowiadują się mali uczestnicy podczas nowego cyklu edukacyjnego pt. „Leśne spotkania”, który odbywa się w naszym centrum handlowym.

Podczas spotkania, które odbędzie się 26 lutego, mali uczestnicy będą mogli obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Błyszczyk ze Świetlistej Doliny". Tytułowa Świetlista Dolina to przepiękne miejsce! Słońce oświetla jego każdy kąt, ukazując piękno. Natomiast nocą przylatują świetliki i podczas tańca zamieniają dolinę w magiczne miejsce. W pewnym momencie w Świetlistej Dolinie pojawia się nowe światło dotąd nieznane zwierzętom. Lis, borsuk i królik postanawiają zbadać sprawę, rozwiązując zagadkę tajemniczego Błyszczyka. Zakończenie tej historii poznają dzieci, które zasiądą przed teatralną sceną w najbliższą sobotę.

Następnie podczas warsztatów kreatywnych dzieci będą mogły ozdobić plecaki wyciętymi z materiału sylwetkami bohaterów spektaklu – lisa, borsuka, królika oraz tajemniczego Błyszczyka.

W trakcie edukacyjnej pogadanki mali uczestnicy dowiedzą się, czy zwierzęta święcą? Przekonają się także, że wiele zwierząt posiada zadziwiające cechy, takie jak fluorescencja oraz stosuje kamuflaż, a także poznają naukowe wyjaśnienie tych umiejętności.

Zapraszamy od godziny 12.00 – do godziny 17.00. Wstęp wolny!

Na kolejne spotkania zapraszamy:

    • 26 marca „O leśniku w głaz zamienionym’
    • 23 kwietnia „O topielcu z Trzcielińskiego bagna”
    • 14 maja „Legenda o pani z Wyspy Zamkowej”
    • 18 czerwca „O wietrze z suchego zbocza”
 
Serdecznie zapraszamy!