you're offline
Wróć

Leśne spotkania dla miłośników przyrody.

26/03
komorniki-lesne_spotkania-23032022-390.jpg
Dlaczego las jest tak ważny dla środowiska, jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać? Tego dowiadują się mali uczestnicy podczas nowego cyklu edukacyjnego pt. „Leśne spotkania” w naszym centrum handlowym.

Podczas spotkania, które odbędzie się 26 marca, mali uczestnicy będą mogli obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „O leśniku w głaz zamienionym". Dzieci poznają historię tytułowego leśnika, który nie dość, że był leniem i marudą, to nie dbał o powierzony mu las. Za karę został zamieniony w głaz. Jak to się stało i dzięki komu, dowiedzą się ci, którzy obejrzą spektakl.

Następnie podczas warsztatów kreatywnych dzieci będą mogły puścić wodze fantazji i dać „drugie życie” małym kamykom. Będzie można zamienić je w tzw. kamienie podróżne, które można zostawić w różnych miejscach, aby ktoś zabrał je ze sobą w podróż! Kamienie będą mogły również stać się „Głazoludkami”, czyli tajemniczymi stworami, które na początku wyglądają jak zwykły kamyk, ale kiedy spojrzy się na nie „artystycznym okiem” trzymając w ręku pędzelek, mogą zmienić się w zwierzęta albo fantastyczne stwory!

W trakcie edukacyjnej pogadanki mali uczestnicy dowiedzą się, czym są pomniki przyrody, po co powstają oraz w jakich regionach naszego kraju można je spotkać.

Zapraszamy od godziny 12.00 – do godziny 17.00. Wstęp wolny!

Na kolejne spotkania zapraszamy:

• 23 kwietnia „O topielcu z Trzcielińskiego bagna”
• 14 maja „Legenda o pani z Wyspy Zamkowej”
• 18 czerwca „O wietrze z suchego zbocza”
 
Serdecznie zachęcamy do udziału!