you're offline
Wróć

Leśne spotkania dla miłośników przyrody

23/04
komorniki-lesne_spotkania-15042022-390.jpg
Dlaczego las jest tak ważny dla środowiska, jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać? Tego dowiadują się mali uczestnicy podczas nowego cyklu edukacyjnego pt. „Leśne spotkania” w naszym centrum handlowym.

W trakcie spotkania, które odbędzie się w sobotę 23 kwietnia, mali uczestnicy będą mogli obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „O topielcu z Trzcielińskiego Bagna”. Dzieci poznają historię mieszkańca leśnych mokradeł, który chociaż bardzo lubi swój dom, chętnie zwiedza las, gdzie spotykają go zawsze ciekawe przygody.

Następnie podczas warsztatów kreatywnych dzieci będą mogły stworzyć las w słoiku. Z szyszek, liści, mchu czy kawałków kory, które uczestnicy umieszczą w szklanym słoiku, powstanie baśniowy, tajemniczy las.  Taka zielona instalacja w naszych domach będzie przypominała spacery po pachnących leśnych ostępach.

W trakcie edukacyjnej pogadanki mali uczestnicy dowiedzą się, jak powstają bagna, uroczyska i mateczniki, czyli tajemnicze miejsca w lasach, gdzie według ludowych legend kiedyś zamieszkiwały przeróżne baśniowe stwory. Takim miejscem jest na przykład Trzcielińskie Bagno na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie można znaleźć wiele doskonałych punktów do obserwacji ptaków zamieszkujących ten teren.

Zapraszamy od godziny 12.00 – do godziny 17.00. Wstęp wolny!

Na kolejne spotkania zapraszamy:

    • 14 maja „Legenda o pani z Wyspy Zamkowej”
    • 18 czerwca „O wietrze z suchego zbocza”
 
Serdecznie zachęcamy do udziału!