you're offline
Wróć

Poznaj niezwykły świat pszczół!

17/06
add this event to your calendar

choose your application

komorniki-swiat_pszczol-15062020-390.jpg
Owadom zapylającym zawdzięczamy nie tylko miód, ale też aż 75 proc. pożywienia, które trafia na nasze stoły! Dlatego tak ważne jest, aby poznać je bliżej i przede wszystkim chronić. Jak to zrobić?  Tego będzie można się dowiedzieć, podczas kampanii edukacyjnej „Świat pszczół” w naszej galerii handlowej.

Od 17 czerwca do 1 lipca w pasażu galerii handlowej pojawią się plansze edukacyjne, dzięki którym będzie można bliżej poznać i nauczyć się rozpoznawać owady. To będzie również okazja, by dowiedzieć się, jak stworzyć miejsce przyjazne pszczołom w przydomowym ogródku lub na balkonie. Na wystawie pojawią się także prace plastyczne wykonane przez uczniów szkół podstawowych z sąsiedztwa.

Kto jeszcze nie widział, jak wygląda hotel dla owadów, będzie miał taką możliwość! Przy centrum handlowym ustawione zostaną domki dla owadów, które żyją na pobliskich łąkach i innych terenach zielonych. Domki zostały wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej Przyjaciele z Poznania. Taki domek można zrobić samodzielnie i umieścić w przydomowym ogrodzie. Szczegółową instrukcję można znaleźć w jednym z filmów edukacyjnych na profilu galerii na Facebooku https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanKomorniki/

Z kolejnych filmów będzie można dowiedzieć się, jak wygląda życie pszczół i poznać pracę pszczelarza, a także nauczyć się, jak zaprojektować przyjazny owadom balkon i ogród.

Zapraszamy do udziału!

  add this event to your calendar

choose your application

Share