you're offline
Wróć

Poznaj tajemnice lasu – bezpłatne spektakle i warsztaty dla dzieci!

Od 01/01 do 31/12
add this event to your calendar

choose your application

komorniki-lesne_spotkania-14012020-390.jpg
Wystarczy krótka podróż za miasto, żeby znaleźć się w lesie! Poznań otaczają liczne tereny zielone, w tym lasy oraz Wielkopolski Park Narodowy. Podczas nowego cyklu edukacyjnego „Leśne spotkania” w naszej galerii handlowej, mali uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje las i dlaczego jest tak ważny dla środowiska naturalnego. Dzieci poznają również gatunki roślin i drzew oraz zwierzęta, które można zaobserwować w lesie. Dowiedzą się, jak właściwie zachowywać się w lesie, żeby wyprawa budziła tylko miłe wspomnienia. Tę wiedzę dzieci zdobędą podczas edukacyjnej pogadanki.

W zapamiętywaniu ważnych informacji z pewnością pomoże wartka fabuła oraz ciekawa forma, bezpłatnych spektakli dla dzieci w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły.

Mali uczestnicy spotkania będą mogli wziąć także udział w warsztatach plastycznych, podczas których powstaną przedmioty i dekoracje nawiązujące do roślinności i zwierzęta zamieszkujące wielkopolskie lasy.

Za udział w każdym spotkaniu dzieci będą mogły zdobyć naklejkę. Pod koniec cyklu maluchy, które zbiorą największą liczbę naklejek, otrzymają upominki.  

Zajęcia w ramach cyklu „Leśne spotkania” odbywają się co miesiąc od godz. 12.00 do 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Harmonogram spotkań:

18 stycznia - Baśń o lesie nad Wartą
8 lutego - O skarbie z jeziora Skrzynka
14 marca - Dziad i czarownica
18 kwietnia - Błyszczyk ze świetlistej doliny
9 maja - O leśniku w głaz zamienionym
13 czerwca - O topielcu z trzcielińskiego bagna
Regulamin do pobrania
  add this event to your calendar

choose your application

Share