you're offline
Wróć

Poznaj tajemnice lasu – bezpłatny spektakl i warsztaty dla dzieci!

22/01
komorniki-lesne_spotkania-13012022-390.jpg
Dlaczego las jest tak ważny dla środowiska, jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać, jak się w nim należy zachowywać? Tego dowiedzą się mali uczestnicy nowego cyklu edukacyjnego „Leśne spotkania”, który rozpocznie się 22 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Komorniki. Na dzieci czeka moc atrakcji – spektakl teatru lalek, warsztaty i edukacyjna pogadanka. Wstęp bezpłatny!

Wystarczy krótka podróż za miasto, żeby znaleźć się w lesie! Poznań otaczają liczne tereny zielone, wśród których są lasy. Podczas comiesięcznych spotkań, które odbędą się w ramach cyklu edukacyjnego „Leśne spotkania” w Centrum Handlowym Auchan Komorniki, mali uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje las i dlaczego jest tak ważny dla środowiska naturalnego. Dzieci poznają również gatunki roślin i drzew oraz zwierzęta, które można w nim zaobserwować. Dowiedzą się, jak właściwie zachowywać się w lesie, żeby wyprawa budziła tylko miłe wspomnienia. Tę wiedzę będzie można zdobyć podczas edukacyjnych pogadanek oraz spektakli teatru lalek. Z kolei warsztaty kreatywne pozwolą najmłodszym rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne.

Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się w sobotę 22 stycznia, dzieci będą mogły obejrzeć spektakl teatru lalek pt. „Dziad i czarownica”. Dowiedzą się, jakie tajemnice ukryte są w lesie? Czy czarownice są straszne i mieszkają w domkach na kurzych nóżkach? A może to tajemnicze postacie, które dbają o las? Później, podczas warsztatów kreatywnych dzieci będą mogły wykonać małe miotły – atrybuty tytułowej bohaterki spektaklu. Do dyspozycji małych plastyków będą patyczki, wierzbowe witki, sznurki i kolorowe włóczki.

W trakcie edukacyjnej pogadanki dzieci będą mogły dowiedzieć się, skąd wzięły się historie o przebiegłych lisach, strasznych wilkach czy niebezpiecznych niedźwiedziach i czy kryje się w nich ziarno prawdy. Zajęcia zakończy konkurs wiedzy o leśnych bohaterach.

Pierwsze zajęcia z cyklu „Leśne spotkania” odbędą się 22 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu. Zajęcia będą dostępne od godz. 12.00 do 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Harmonogram cyklu oraz tytuły spektakli teatralnych są dostępne na stronie internetowej centrum handlowego oraz na plakatach na terenie obiektu.