you're offline
Wróć

Zbieramy książki dla potrzebujących dzieci

Od 26/11 do 31/01
komorniki-cyrkuluj_ksiazeczko-26112019-390.jpg
Ruszyła ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci „Cyrkuluj książeczko”, którą organizują Centra Handlowe Auchan oraz Fundacja „Już pomagam”. Egzemplarze zebrane, między innymi w naszym Centrum zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka oraz szpitalnych oddziałach. Akcja potrwa do końca stycznia. 

Kształtują osobowość i wyobraźnię, uwrażliwiają, poprawiają nastrój, trudno więc nie popularyzować czytania książek, zwłaszcza wśród najmłodszych. Czytanie pomaga dodatkowo choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji, co jest szczególnie potrzebne cierpiącym dzieciom przebywającym w szpitalach czy domach dziecka. To dla nich prowadzona jest coroczna akcja pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”. 

Egzemplarze zebrane w trakcie ogólnopolskiej zbiórki książek zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury. 

Do akcji mogą dołączyć wszyscy klienci naszego Centrum. Do końca stycznia 2020 roku w pasażu galerii będzie stał specjalny pojemnik, do którego każdy może oddać książki dla małych czytelników – bajki, opowiadania, wierszyki oraz albumy. Wszystkie trafią do potrzebujących dzieci, wprowadzając w ich życie odrobinę radości.

Akcja „Cyrkuluj książeczko” potrwa do końca stycznia 2020 roku, a książki można przynosić w godzinach pracy galerii.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji! 
 
Share